Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tiffany kočka

Tiffany kočka je velmi energické, živé a hravé plemeno. / Foto: sxc
 
Tiffany kočka má jedinečnou, milou a temperamentní povahu se silnou vazbou k člověku. Je to štíhlá elegantní kočka na dlouhých nohách s drobnými tlapkami. Hlava má trojúhelníkový tvar. Tiffany je plemeno kočky, které organizace FIFE neuznává.

Popis Tiffany kočky

Tiffany je plemeno kočky, které organizace FIFE neuznává. Je to štíhlá elegantní kočka na dlouhých nohách s drobnými tlapkami. Hlava má trojúhelníkový tvar. Srst je krátká a jemná s barevnými odznaky na uších, obličeji, ocase a tlapkách. V součastné době je toto plemeno velmi oblíbené.

Charakter a temperament Tiffany kočky

Tiffany kočka má jedinečnou, milou a temperamentní povahu se silnou vazbou k člověku. Jsou tím druhem koček, které dovedou být hlučné a náročné. Tiffany kočky jsou nerady nechávány o samotě. Vynikají vysokou inteligencí. Na rozdíl od jiných koček se snadno naučí aportovat a když si zvykne na speciální vodítko, potěší ji i vycházka.

Péče

Tiffany kočka je krátkosrsté plemeno a postačí ji jednou týdně vykartáčovat. Vzhledem k mimořádně štíhlé stavbě těla, by měl být podíl bílkovin v její stravě vyšší.

Velikost a hmotnost

Velikost je miniaturní a váha se pohybuje v rozmezí 3,5 až 6,5 kilogramů. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář