Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočka sokoke – mazlíček nebo tygr?

 Sokoke z chovatelské stanice paní Evy Střihavkové / Foto: Eva Střihavková

 

Kočka plemene sokoke není u nás zatím příliš známá a její chovatele ve světě bychom spočítali na prstech jedné ruky. Přesto si ve světě získává stále větší oblibu, a to nejen díky své kráse, ale také úžasné povaze.

Původ kočky sokoke

Kočka sokoke má původ až v daleké africké Keni, kde se vyskytují v docela velkém počtu. V Evropě je jen několik málo chovatelů tohoto plemene, z nichž nejvíce v Dánsku. První kočka plemene sokoke byla do Evropy přivezena až v roce 1990, není se tedy čemu divit, že tato rasa zatím není příliš známá.

Sokoke – patří mezi divoká plemena

Sokoke má hned několik zvláštních povahových rysů, které byste u jiných domácích mazlíčků jen těžko hledali. Sokoke patří mezi divoké plemeno koček, které se však dokáže velmi dobře přizpůsobit v domácnosti. Svou povahou je podobná například kočce bengálské, jejíž chov má u nás již dlouhou tradici. Sokoke žije ve svých přirozených podmínkách ve smečce, podobně jako velké kočkovité šelmy. Na rozdíl od většiny jiných koček se nebojí vody, naopak jí má docela v oblibě. Vzhledově připomíná sokoke spíše tygra. A jak vlastně sokoke vypadá?

Kočka sokoke – vzhled

Nohy

  • Zadní nohy jsou delší než přední, uzpůsobeny k běhu

Tělo

  • Dorůstají do malé až střední velikosti, tělo je velmi svalnaté

Hlava

  • Hlava je úzká, podlouhlá, olemovaná kresbou

Oči

  • Oči sokoke mohou mít několik různých barev, tvar je mandlovitý

Srst

  • Má nádhernou kresbu, podobnou kočce bengálské, kresba je ale mnohem výraznější a často se také vyskytují velké obrazce. Typická barva srsti je hnědočerná 
  •  
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář